Projekto aprašymas

Projekto aprašymas

Poilsio aikštelės įrengimas Nemuno pakrantėje

Poilsio aikštelėje būtų galima pasyviai ilsėtis mėgaujantis saule smėlėtoje Nemuno pakrantėje, surengti pikniką panaudojant poilsiavietės lauko baldus, arba aktyviai leisti laisvalaikį šeimoms bei keliautojų grupelėms žaidžiant paplūdimio tinklinį poilsiavietėje įrengtoje tinklinio aikštelėje.
Projekto vieta
Nemuno pakrantė prie Talkoto upelio santakos, Skirsnemunės k.
Projekto vertė
8 662 Eur
Projekto tikslas

Numatomos poilsio aikštelės vieta yra prie Molynės kaime Nemuno pakrantėje įrengtos automobilių kelių direkcijai priklausančios asfaltuotos automobilių stovėjimo aikštelės. Pro aikštelę praeina Panemunės dviračių takas. Kadangi jau dabar yra galimybė saugiai privažiuoti, bei palikti automobilį ar dviratį prie pat Nemuno kranto, ši vieta yra mėgstama ne tik Molynės, Skirsnemunės ir kitų aplinkinių kaimų gyventojų, žvejų, bet ir visų dviračiais ir automobiliais keliaujančių Jurbarko rajono žmonių. Iš Jurbarko miesto iki Molynės kaime esančios aikštelės Nemuno pakrantėmis veda asfaltuotas dviračių takas. Dažnai miesto gyventojai vasarą su šeimomis vyksta pasivažinėti vaizdingomis Nemuno pakrantėmis iki Molynės kaimo ir atgal. Atstumas nuo Jurbarko iki Molynės k. yra apie 7 km. Deja atvykus į Molynę, nėra nei vienos poilsio vietos, kur būtų galima pasyviai arba aktyviai pasiilsėti ir tęsti kelionę toliau Panemunės dviračių trasa, arba grįžti į Jurbarką. Jurbarke daugėja mažųjų pramoginių laivelių savininkų. Yra vandens turizmo paslaugų teikėjų. Šia poilsio aikštele galėtų naudotis Nemunu keliaujantys vandens turistai. Nuo Jurbarko prieplaukos iki planuojamos aikštelės yra apie 8 km. Toks atstumas yra optimalus 2-3 valandų pasiplaukiojimui lėtaeigiu laiveliu. Ši poilsio aikštelė būtų pusiaukelėje tarp Jurbarko ir Pilies prieplaukų. Siūlomoje įrengti poilsio aikštelėje būtų galima pasyviai ilsėtis mėgaujantis saule smėlėtoje Nemuno pakrantėje, surengti pikniką panaudojant poilsiavietės lauko baldus, arba aktyviai leisti laisvalaikį šeimoms bei keliautojų grupelėms žaidžiant paplūdimio tinklinį poilsiavietėje įrengtoje tinklinio aikštelėje. Projekto tikslinė grupė – vietiniai ir viso rajono gyventojai bei rajono svečiai, keliaujantys panemune pėsčiomis, dviračiais, automobiliais arba vandens transportu.

Projekto nauda

Įrengus poilsiavietę pagerėtų Jurbarko rajono gyventojų aktyvaus poilsio kokybė. Jau dabar Panemunės dviračių trasos dalis nuo Jurbarko iki Molynės yra labiausiai naudojama dviratininkų, lyginant su likusia dviračių trasos dalimi. Įrengta poilsio aikštelė dar labiau skatintų rajono gyventojus vykdyti aktyvų ir sveiką gyvenimo būdą. Skirsnemunės seniūnijos gyventojai turėtų poilsio vietą, kurioje prie vandens telkinio galėtų mėgautis saule, arba aktyviai leisti laisvalaikį. Keliaujantys mažaisiais pramoginiais laiveliais turėtų papildomą atokvėpio vietą, kurioje būtų galima pavalgyti, prasimankštinti prieš tęsiant kelione Nemunu.

Projekto fotografijos

photo 1

Projekto vieta

Nemuno pakrantė prie Talkoto upelio santakos, Skirsnemunės k., Skirsnemunės sen. Jurbarko r. sav.
Idėjų bankas